Prowadzenie firmy w obecnych realiach

Współczesne czasy obfitują  we wszelakie wynalazki i ułatwienia, które znacznie upraszczają nam życie. Z drugiej strony, towarzyszy nam nieustanny pęd i pośpiech. Chcemy zrobić jak najwięcej i jak najwięcej osiągnąć w jak najkrótszym czasie. Mając wszystko na wyciągnięcie ręki, jedyne czego potrzebujemy to środki, dzięki którym dobra te możemy nabyć.

Gdzie są pieniądze?

Współczesne czasy obfitują  we wszelakie wynalazki i ułatwienia, które znacznie upraszczają nam życie

Autor zdjęcia: JD Hancock

Część z nas pracuje na etacie w mniejszych, lub większych firmach, część prowadzi własne działalności gospodarcze. Chęć przejścia na swoje podyktowana jest przede wszystkim perspektywą osiągnięcia wyższych zarobków a także posiadaniem większej niezależności w podejmowanych decyzjach i działaniach zawodowych. Z drugiej jednak strony, własny biznes to także ogromna odpowiedzialność i niepewność dotycząca przyszłości. W końcu, jak pokazuje przykład wielu przedsiębiorców, stosunkowo niewiele potrzeba, by firma stanęła na granicy bankructwa.

Wspieranie przedsiębiorczych

Niewątpliwie rozwiązaniem wartym uwagi są dotacje dla firm (o których także pod linkiem: http://www.strategor.pl/), czyli pomoc udzielana przez państwo lub Unię Europejską działającym na rynku przedsiębiorcom. Pomoc ta może być przyznana na różne działania, w zależności od rozmiaru firmy i profilu jej działalności. Niewątpliwym atutem tego rodzaju dofinansowania jest fakt, że środki przydzielane są bezzwrotnie (pod warunkiem, że spełnione zostaną pewne wymogi dotyczące odpowiedniego przeznaczenia środków i ich właściwego rozliczenia). Nic więc dziwnego, że dotacje cieszą się tak dużym zainteresowaniem.

Niestety, pula pieniędzy do rozdysponowania z roku na rok jest coraz mniejsza, dlatego chcąc pozyskać takie środki, warto się pospieszyć. Kolejna taka szansa może się już nie powtórzyć!